Wysokość dodatkowych kwot połowowych poszczególnych gatunków organizmów morskich możliwych do odłowienia w 2017 r. oraz termin składania wniosków o przyznanie dodatkowych kwot połowowych – drugi podział.

Realizując obowiązek nałożony ustawą z dnia 19 grudnia 2014 r. o rybołówstwie morskim (Dz. U. z 2015 r., poz. 222 z późn. zm.), Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej informuje, że dodatkowe kwoty połowowe następujących gatunków organizmów morskich wynoszą:

O rybactwie śródlądowym i akwakulturze w formacie międzynarodowym

W dniach 3-6 września br. w Starych Jabłonkach odbędzie się międzynarodowe sympozjum pn. „Dostosowanie rybactwa śródlądowego i akwakultury do zmian klimatycznych”. Organizatorem wydarzenia jest Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (Food and Agriculture Organization of United Nations). Resort gospodarki morskiej na sympozjum będzie reprezentowała wiceminister Anna Moskwa.

Wielkie żaglowce i ryby

Szczecin ma powód do dumy. W sierpniu ponownie został gospodarzem The Tall Ship Races – międzynarodowej imprezy, podczas której w jednym miejscu można było podziwiać paradę majestatycznych żaglowców. Była to również doskonała okazja do prowadzenia działań edukacyjnych, dlatego nie mogło tu zabraknąć udziału Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, promującego Program Operacyjny „Rybactwo i Morze” […]

The Tall Ships Races – zapraszamy na nasze stoisko

Pokazy kulinarne, gigantyczna gra w statki i basen do połowu magnetycznych ryb to tylko część z atrakcji, jakie przygotowało dla gości finału regat Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. MGMiŻŚ zajmie największą kopułę w strefie namiotów sferycznych na Łasztowni. Będzie można uzyskać w nim informacje na temat Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.