Gdynia. Forum Gospodarki Morskiej 2017

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej wziął udział w Forum Gospodarki Morskiej w Gdyni.  Wydarzenie odbyło się już po raz siedemnasty. Uczestniczyli w nim przedstawiciele władz lokalnych, biznesu, instytucji akademickich oraz szeroko pojętego środowiska morskiego.

Ministrowie transportu Europy Środkowo –Wschodniej i Chin spotkają się w Warszawie

Intermodalność – gwarancja efektywnego transportu z korzyścią dla gospodarki to temat przewodni  II Spotkania Ministrów Transportu  Europy Środkowo – Wschodniej i Chin organizowanego w ramach formatu 16+1. Wydarzenie odbędzie się 25 i 26 października 2017 r. w Warszawie na PGE Narodowym i będzie oficjalną inauguracją działania Sekretariatu ds. Morskich 16+1.

Spotkanie Rady do spraw Promocji Żeglugi Śródlądowej

Jerzy Materna, sekretarz stanu w ministerstwie gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, otworzył drugie spotkanie Rady do spraw Promocji Żeglugi Śródlądowej. „Rada jako organ opiniodawczo-doradczy wspiera Ministra Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Zależy nam, aby Państwa aktywność w reprezentowanych środowiska była duża oraz liczę na wsparcie, konstruktywną dyskusję i zaangażowanie nie tylko dzisiaj, ale w Państwa bieżącej […]

Konferencja konsultacyjna dla samorządów nadodrzańskich

6 listopada 2017 r., na Politechnice Wrocławskiej odbędzie się konferencja inaugurująca samorządowe konsultacje w związku z początkiem prac nad Programem modernizacji Odrzańskiej Drogi Wodnej. Załączniki Formularz zgłoszeniowy Data: 2017-10-13, rozmiar: 125 KB Wstępny program konferencji Data: 2017-10-13, rozmiar: 79 KB Pobierz wszystkie pliki

Ambasador Republiki Panamy z wizytą w resorcie

Anna Moskwa, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej spotkała się z Panem Enrique Antonio Zarak Linaresem, ambasadorem Panamy w Polsce.

Obradowała Rada ds. rolnictwa i rybołówstwa

Marek Gróbarczyk – minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej uczestniczył w posiedzeniu AGRiFISH (Rada  ds. Rolnictwa i Rybołówstwa). Celem obrad było ustalenie kwot połowowych na Morzu Bałtyckim na 2018r. Ministrowie obradowali 9 i 10 października br w Luksemburgu.

Trwają prace nad utworzeniem Morskiego Funduszu Inwestycyjnego

Minister Marek Gróbarczyk oraz wiceminister Anna Moskwa uczestniczyli w pierwszym posiedzeniu Komitetu sterującego do Spraw Utworzenia Morskiego Funduszu Inwestycyjnego, które odbyło się  w siedzibie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Warszawa. Posiedzenie Komitetu Programowego „Rejsu Niepodległości”

W siedzibie Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej odbyło się pierwsze posiedzenie Komitetu Programowego rejsu żaglowca „Dar Młodzieży”, którego celem będzie uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczpospolitej Polskiej. Rejs rozpocznie się w maju 2018 r., a zakończy w styczniu 2019 r. w Panamie – na Światowych Dniach Młodzieży.

Polska gospodarzem Światowych Dni Morza 2018

Marek Gróbarczyk – minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej odebrał w Panamie flagę Światowych Dni Morza. Tym samym Polska stała się oficjalnie gospodarzem najważniejszego święta morskiego Narodów Zjednoczonych, które odbędzie się w czerwcu 2018 roku w Szczecinie.

Akademia Morska w Szczecinie rozpoczęła kolejny rok akademicki

Tradycyjnie rok akademicki rozpoczął się oficjalnymi uroczystościami – sobotnią immatrykulacją studentów u stóp Wałów Chrobrego oraz kameralnym apelem pamięci pod pomnikiem „Tym, którzy nie powrócili z morza” na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.   W przemarszu Kompanii Honorowej Akademii Morskiej w Szczecinie z towarzyszeniem Orkiestry Wojskowej 8. Flotylli Obrony Wybrzeża ze Świnoujścia uczestniczyło blisko 800 nowo […]