Warszawa. II Spotkanie Ministrów Transportu Europy Środkowo-Wschodniej i Chin

Już jutro w Warszawie odbędzie się II Spotkanie Ministrów Transportu Europy Środkowo-Wschodniej i Chin. Swój udział potwierdziły delegacje rządowe krajów współpracujących w formacie 16+1, w tym liczna delegacja ze strony chińskiej.

Spotkanie będzie również oficjalną inauguracją działania Sekretariatu ds. Morskich 16+1 (Coordinating Secretariat for Maritime Issues 16+1).

W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele przemysłu stoczniowego, w tym największych portów  morskich tj. Ryga, Kłajpeda, Gdańsk, Gdynia, Szczecin/Świnoujście, Bar, Rijeka, Ploce, Zadar, Koper, Konstancja.

Nie zabraknie przedstawicieli polskiego i zagranicznego biznesu związanego z gospodarką morską i żeglugą śródlądową, dla których zagadnienia transportu intermodalnego (wykorzystującego więcej niż jeden rodzaj transportu) stanowią przyszłość i rozwój dla całej branży.

To prestiżowe wydarzenie jest niepowtarzalną okazją do promocji polskich rozwiązań w obszarze gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Spotkanie ministrów transportu z Europy Środkowo -Wschodniej i Chin stworzy szansę do dyskusji na temat intermodalności jako gwarancji dla rozwoju gospodarek światowych oraz będzie stanowiło płaszczyznę wymiany doświadczeń nt. rozwoju i innowacyjności transportu morskiego, kolejowego i lotniczego.

***

Informacja dla mediów:
Recepcja i odbiór identyfikatorów: PGE Narodowy, poziom -3.
Miejsce konferencji: PGE Narodowy, Biznes Klub, poziom 0.
Wozy transmisyjne: Wozy transmisyjne mają możliwość rozstawienia od godziny 4:30 do godziny 5:30. Ze względu na duże odległości prosimy o zabezpieczenie dodatkowych kabli – do 200 metrów. Dedykowany wjazd: PGE Narodowy, Brama nr 7.

Przestrzenie przeznaczone dla mediów:
Press room – antresola K6 na poziomie 1
Studio TVP – antresola K7 na poziomie 1 (widok na PKiN i foyer)
Briefing prasowy Pana ministra Marka Gróbarczyka oraz Pana ministra Andrzeja Adamczyka odbędzie się we foyer Biznes Klubu (poziom 0) –o godzinie: 10.30.

W razie pytań prosimy o kontakt na e-mail: media@mgm.gov.pl

Biuro Prasowe MGMiŻŚ

Załączniki

agenda pol. CEEC-China 2TMMBF
Data: 2017-10-24, rozmiar: 472 KB