Szczecin. Finał regat The Tall Ships Races z udziałem przedstawicieli Rządu

Uroczyste otwarcie finału regat The Tall Ships Races odbędzie się już jutro w Szczecinie.
Od 5 do 8 sierpnia Szczecin stanie się żeglarską stolicą Europy. Mieszkańcy i turyści będą świętować wspólnie to wielkie wydarzenie.  Obecny będzie również Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej, jak również pozostali wiceministrowie naszego resortu.

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, jako instytucja która swoimi działaniami chce przywrócić przemysłowi morskiemu należne miejsce na mapie Europy i Świata, aktywnie uczestniczy w organizacji tego wydarzenia.

Stoisko przygotowane przez MGMiŻŚ zajmie największa kopułę w strefie namiotów sferycznych na Łasztowni. Na zewnątrz namiotu powstanie 100-metrowa strefa relaksu zaaranżowana w klimacie morskim i wakacyjnym. Jedną z atrakcji strefy będą pokazy kulinarne w formule Live Cooking z degustacją dań z ryb. To tylko niektóre z atrakcji jakie zostały przygotowane.

W sobotę Minister Marek Gróbarczyk wraz z przedstawicielami Rządu oraz branży morskiej będzie uczestniczył  w oficjalnej inauguracji Finału Regat The Tall Ships Races na pokładzie historycznego Daru Młodzieży.

Żaglowiec będzie zacumowany przy Wałach Chrobrego. Dar Młodzieży – statek z bogatą tradycją polskiej żeglugi morskiej, będzie jednym z najbardziej widowiskowych okrętów, które zostaną zaprezentowane w trakcie finału.

Z uwagi na działalność naszego ministerstwa oraz inicjatywy podejmowane na rzecz odbudowy gospodarki morskiej, ponownego zwracania się „twarzą” w stronę polskiego wybrzeża, wydarzenie takiej rangi jest dla nas szczególnie istotne.

Dar Młodzieży w służbie polskiej edukacji morskiej

Historia prawie 35 lat służby „Daru Młodzieży” na rzecz edukacji morskiej polskiej młodzieży, to opowieść łącząca wszystkie oceany i kontynenty. Udział w najbardziej prestiżowych światowych regatach i zlotach. Pływanie po najtrudniejszych akwenach i pisanie wielkiej historii polskiej bandery. Na pokładzie żaglowca gościły koronowane głowy, szefowie rządów, wielcy żeglarze, tysiące miłośników białych żagli podczas wizyt w odwiedzanych portach.

Dar Młodzieży

The Tall Ships Races

Impreza organizowana była przez Szczecin już dwa razy – w latach 2007 i 2013. Dwukrotnie zlot żaglowców okazał się sukcesem organizacyjnym, który przyniósł mieszkańcom i turystom wiele radości, a Szczecinowi uznanie w oczach innych portów. Po raz trzeci finał wyścigu odbędzie się nad Odrą.

Gwiazdą muzyczną tegorocznego zlotu żaglowców będzie Andrea Bocelli. Artysta wykona swoje największe przeboje właśnie w Szczecinie.

Szczeciński Finał Regat The Tall Ships Races objął honorowym patronatem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.

Szczegółowy program wydarzeń znajduje się na stronie The Tall Ships Races.

Biuro Prasowe MGMiŻŚ