BALTEXPO 2017 – briefing prasowy ministra Marka Gróbarczyka

W najbliższy poniedziałek w Gdańsku rozpoczynają się jedne z najważniejszych targów branży morskiej w Polsce – 19. Międzynarodowe Targi Morskie BALTEXPO 2017. Targi odbywają się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO, przy ul. Żaglowej 11.

Briefing prasowy

Wszystkich przedstawicieli mediów serdecznie zapraszamy do udziału z briefingu prasowym Marka Gróbarczyka – ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz Grażyny Karłowskiej – Prezes Zarządu Targów Warszawskich.

Briefing odbędzie się przy stoisku Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, około godziny 11:30.

Media zainteresowane indywidualną rozmową z Ministrem prosimy o kontakt z Joanną Lis-Drużyńską, nr telefonu: 506 024 054, e-mail: joanna.lis-druzynska@mgm.gov.pl.

Debata otwarcia

O godzinie 11:15 w Sali C (główna sala) rozpocznie się debata otwarcia pn. „Transnarodowe synergie w rozwoju przemysłów morskich”. Debata będzie okazją do spotkania przedstawicieli państw i ekspertów z różnych stron świata, ściśle związanych z sektorem morskim. Dyskusja pozwoli na prezentację doświadczeń spoza regionu Morza Bałtyckiego i wymianę poglądów dotyczących m.in.: znaczenia dostępu do morza dla gospodarek narodowych, krajowych planów w zakresie przemysłu morskiego oraz relacji i możliwości współpracy na poziomie międzynarodowym.

Moderator debaty: Marcin Osowski – Wiceprezes Zarządu ds. Infrastruktury Port Gdańsk SA.

Paneliści:

  • Viktor Dovgan – Wiceminister Infrastruktury Ukrainy,
  • Peter Gontha – Ambasador Republiki Indonezji w Polsce,
  • Karsten Klepsvik – Ambasador Królestwa Norwegii w Polsce,
  • Abdullah Abbas Al-Khunji – Prezes Qatar Ports,
  • Christophe Tygat – Sekretarz Generalny SEA EUROPE.

Serdecznie zapraszamy.

Biuro Prasowe MGMIŻŚ