konkurs statki na tle zachodzącego słońca impresja mkonkurs statki na tle zachodzącego słońca m

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej informuje, że dobiegł końca ogólnopolski konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży „Do czego MORZE służyć może?”. Wpłynęło 4812 prac plastycznych z całej Polski.

21 listopada 2016 r. Komisja Konkursowa dokonała przeglądu nadesłanych prac, przyznając nagrody i wyróżnienia w poszczególnych grupach wiekowych. Jury wnikliwie oceniło prace plastyczne, biorąc pod uwagę zgodność pracy z tematem konkursu, pomysłowość, estetykę oraz samodzielność wykonania.

Oceniający przyznali trzy główne miejsca w czterech kategoriach wiekowych i wyróżnili 200 prac. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione osoby otrzymają nagrody rzeczowe, które zostaną przesłane pocztą. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, ich rodzicom, opiekunom i nauczycielom za pełną zaangażowania pracę artystyczną z wychowankami. Gratulujmy młodym artystom sukcesu osiągniętego w naszym konkursie.

Laureaci I kategoria mII kategoria mIII kategoria mIV kategoria m

Laureatami konkursu w I kategorii wiekowej zostają:

I miejsce - Piotr GUNTHER, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żorskich Twórców, Żory
II miejsce - Liliana BŁASIAK, Szkoła Podstawowa nr 3 – świetlica szkolna, Tarnobrzeg
III miejsce - Adrian CIEŚLIK, Rydzyński Ośrodek Kultury, Rydzyna

WYRÓŻNIENIA:

1. Jeremi Adamski - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Kalisz Pomorski
2. Daniel Adamski - Szkoła Podstawowa nr 6, Jastrzębie Zdrój
3. Sandra Antosik - Szkoła Podstawowa nr 2, Gryfino
4. Szymon Banaszak - Szkoła Podstawowa nr 3 – świetlica szkolna, Tarnobrzeg
5. Maria Bednarczyk - Szkoła Podstawowa nr 3 - świetlica szkolna, Tarnobrzeg
6. Nikodem Bielas – Zespół Szkół nr 3, Szkoła Podstawowa nr 5 im. H. Sienkiewicza - świetlica szkolna, Czerwionka-Leszczyny
7. Pola Bińkowska - Szkoła Podstawowa nr 7, Czeladź
8. Melania Brandys - Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej "Kurdwanów Nowy”, Kraków
9. Miłosz Brożyna - Szkoła Podstawowa im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Tuszymie
10. Julia Burda - Stowarzyszenie "Drukarnia Wyobraźni", Zamość
11. Martyna Cecot - Szkoła Podstawowa im. W. Woźniaka, Czyżowice
12. Jakub Chyży - Szkoła Podstawowa im. 24 lutego 1863 w ZSO, Małogoszcz
13. Bartosz Czapla - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej, Brzostek
14. Aurelia Den - Szkoła Podstawowa im. Króla Zygmunta Augusta, Wasilków
15. Kacper Duchnowski - Szkoła Podstawowa im. Króla Zygmunta Augusta, Wasilków
16. Adam Dwojak Publiczna - Szkoła Podstawowa nr 12 w Zespole Szkół nr 3, Stalowa Wola
17. Anna Furtak - Zespół Szkół Publicznych, Ośno Lubuskie
18. Aleksandra Gasek - Szkoła Podstawowa nr 4 im. I. Paderewskiego, Libiąż
19. Natalia Gawron - Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza, Tymbark
20. Aleksy Grabek - Szkoła Podstawowa nr 3, Tomaszów Lubelski
21. Amelia Grabska - Młodzieżowy Dom Kultury, Kutno
22. Anastazja Gromadzka – Zespół Szkół nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi, Hajnówka
23. Bianka Hasiak - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Ks. Jana Twardowskiego, Biłgoraj
24. Aleksandra Ignasiak - Szkoła Podstawowa w Falmierowie
25. Paweł Jagiełło - Szkoła Podstawowa im. Króla Zygmunta Augusta, Wasilków
26. Łucja Kalbarczyk - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowych Ręczajach
27. Kalina Komorowska - Młodzieżowy Dom Kultury, Kutno
28. Kinga Kopka - Szkoła Podstawowa nr 3, Pabianice
29. Oskar Kowalski - Szkoła Podstawowa nr 4, Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim - Twierdza Modlin
30. Kamil Kowalski - Szkoła Podstawowa nr 101, Kraków
31. Dawid Kowalski - Szkoła Podstawowa w Falmierowie
32. Wiktoria Krawczyk - Zespół Szkół, Szkoła Podstawowa, Sławatycze
33. Nikola Kułaj - Zespół Szkół nr 3, Zamość
34. Kamil Kwoka - Publiczna Szkoła Podstawowa, Kalety
35. Zofia Lech - Społeczna Szkoła Podstawowa, Busko-Zdrój
36. Miłosz Łabuda - Polkowickie Centrum Animacji, Polkowice
37. Karolina Makowska - Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 26, Szkoła Podstawowa nr 70, Gdańsk
38. Julia Matusik - Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, Trzcińsko-Zdrój
39. Maja Mazur - Szkoła Podstawowa im. Gen. Bryg. A. Hedy-Szarego w Radoszycach
40. Paulina Mederska - Centrum Kultury w Łęcznej
41. Maurycy Miazga - Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. kard.
S. Wyszyńskiego, Chełm
42. Natalia Mordka - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1, Pionki
43. Bartosz Myczewski - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Trzebieniu
44. Aleksandra Pietluch - Miejski Zespół Szkół nr 1, Szkoła Podstawowa nr 5, Bolesławiec
45. Roksana Piontke - Zespół Szkół w Starzynie
46. Katarzyna Płaza - Szkoła Podstawowa nr 3 – świetlica szkolna, Tarnobrzeg
47. Szymon Przybyła - Szkoła Podstawowa z Bziance
48. Jakub Rodzeń - Zespół Szkół w Groblach
49. Kacper Ruczaj - Zespół Szkół z dodatkową nauką j. białoruskiego im. J. Kostycewicza, Bielsk Podlaski
50. Dominika Sekreta - Szkoła Podstawowa nr 1, Przeworsk
51. Wiktoria Sieradzka - Szkoła Podstawowa w Bierzwiennej Długiej
52. Franciszek Sołtysik - Publiczna Szkoła Podstawowa, Kalety
53. Adam Sowiński - Szkoła Podstawowa nr 9, Olsztyn
54. Weronika Sroka - Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 317 w Zespole Szkół Integracyjnych nr 71, Warszawa
55. Julia Stabryła - Szkoła Podstawowa w Srogowie Górnym
56. Magdalena Stępak - Szkoła Podstawowa nr 3 – świetlica szkolna, Tarnobrzeg
57. Emilia Strójwąs - Szkoła Podstawowa, Zamiechów
58. Natan Stuglik - Ognisko Pracy Pozaszkolnej, Andrychów
59. Tymon Sysiak - Zespół Szkół nr 2 w Markach
60. Julia Szeląg - Szkoła Podstawowa nr 138, Kraków
61. Natalia Szymajda - Zespół Szkół Specjalnych nr 101, Warszawa
62. Lidia Tomczyk - Szkoła Podstawowa nr 4, Skierniewice
63. Zuzanna Wawryńczak - Młodzieżowy Dom Kultury, Kutno
64. Aleksander Wąsik - Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa "Europejczyk", Lublin
65. Tobiasz Witkowski - Szkoła Podstawowa w Luboniu
66. Weronika Wójcik - Szkoła Podstawowa nr 3 - świetlica szkolna, Tarnobrzeg
67. Wojciech Wójcik - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 13, Szkoła Podstawowa nr 15, Rybnik
68. Jakub Wrzosek - Zespół Kształcenie Ustawicznego i Gimnazjalnego nr 6, Szkoła Podstawowa nr 19 im. Zasłużonych Ludzi Morza, Gdańsk
69. Dominika Zieleżnik - ZSO nr 12 w Gliwicach
70. Oliwier Żera - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 8, Warszawa
71. Natalia Żuchowska - Szkoła Podstawowa im. Kardynała S. Wyszyńskiego w Tuszymie

Laureatami konkursu w II kategorii wiekowej zostają:

I miejsce - Zuzanna JACIUBEK, Młodzieżowy Dom Kultury, Kutno
II miejsce - Oliwia NETER, Zespół Szkół w Międzylesiu
III miejsce - Maria ŁUKASIK, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno

WYRÓŻNIENIA:

1. Konrad Armata - Zespół Szkół Specjalnych, Skoczów
2. Sylwia Basara - Szkoła Podstawowa nr 18, Kraków
3. Hanna Borowska - Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza, Zespół Szkół w Łebie
4. Oliwia Bryś - Szkoła Podstawowa nr 64, Wrocław
5. Wiktoria Chmiel - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6, Rzeszów
6. Daria Czarnik - Szkoła Podstawowa w Malawie
7. Karolina Domoń - Szkoła Podstawowa nr 8, Kielce
8. Mateusz Dudkowski - Zespół Niepublicznych Placówek Oświatowych, Częstochowa
9. Julia Dziedzic - Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Januszkowicach
10. Kacper Gęsiarz - Zespół Szkół nr 1 w Malborku
11. Wiktoria Gryboś - Szkoła Podstawowa nr 48, Zespół Kształcenia Podstawowego i Gimnazjalnego nr 12, Gdańsk
12. Arkadiusz Gumola - Szkoła Podstawowa w Łętowicach
13. Jessika Helwig - Zespół Szkół nr 28, Bydgoszcz
14. Karolina Idzik - Szkoła Podstawowa, Chłopice
15. Klaudia Ignaciuk - Miejski Ośrodek Animacji Kultury, Zabłudów
16. Luiza Jabłonka - Zespół Szkół Integracyjnych, Radom
17. Mateusz Jackowski - Szkoła Podstawowa nr 1, Golub-Dobrzyń
18. Igor Jakubusek - Szkoła Podstawowa nr 30, Lublin
19. Mikołaj Jędrzejek - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żorskich Twórców, Żory
20. Mateusz Jokiel - Rydzyński Ośrodek Kultury, Rydzyna
21. Anna Jowsa - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Żorskich Twórców, Żory
22. Jakub Klasa - Zespół Szkolno-Przedszkolny, Kościerzyna
23. Faustyna Klęczar - Szkoła Podstawowa, Osiek
24. Kinga Knop - Publiczna Szkoła Podstawowa, Sława
25. Zofia Kohut - Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka", Zakopane
26. Roksana Korbus - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2, Rudnik nad Sanem
27. Klaudia Korejba - Szkoła Podstawowa im. A. Mickiewicza, ZSP w Sompolinie
28. Kamil Kowalski - Zespół Szkół, Czarne
29. Weronika Kubik - Szkoła Podstawowa w Klenicy
30. Oliwia Kusz - Zespół Szkół nr 28, Bydgoszcz
31. Iga Legięcka - Szkoła Podstawowa nr 4, Skierniewice
32. Martyna Leja - Szkoła Podstawowa w Malawie
33. Zuzanna Lulewicz - Miejski Ośrodek Animacji Kultury, Zabłudów
34. Kornelia Łacny - Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół w Szalowej
35. Łucja Mazur - Szkoła Podstawowa, Sędziszów Małopolski
36. Dawid Mazur - Szkoła Podstawowa, Sędziszów Małopolski
37. Wiktoria Meronk - Szkoła Podstawowa nr 2, Słupsk
38. Monika Męczkowska - Szkoła Podstawowa nr 18 im. K. Makuszyńskiego, Gdynia
39. Alicja Ogorzałek - Szkoła Podstawowa nr 336, Warszawa
40. Maciej Olech - Szkoła Podstawowa nr 10, Rzeszów
41. Michał Opara - Zespół Szkół w Miedzierzy
42. Marcel Ostrycharz - Miejsko-Gminny Dom Kultury, Działoszyn
43. Nikola Pająk - Zespół Szkół w Skrzyszowie
44. Julia Piechna - Centrum Działań Plastycznych "Akademia" przy Ośrodku Kultury, Świecie
45. Zofia Pietrykowska - Szkoła Podstawowa nr 30, Lublin
46. Aleksander Piłko - Szkoła Podstawowa nr 5, Białystok
47. Oliwia Rejent - Szkoła Podstawowa, Chłopice
48. Maciej Siuda - Szkoła Podstawowa nr 30, Lublin
49. Kacper Słomiany - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Krzakach
50. Wojciech Słoniec - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Ks. J. Popiełuszki w Kopkach
51. Aleksandra Sosnowska - Szkoła Podstawowa w Żelisławicach
52. Piotr Straszak - Samorządowa Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, Brzeście
53. Michał Szafranek - Szkoła Podstawowa nr 30, Lublin
54. Paweł Szyk - Szkoła Podstawowa nr 336, Warszawa
55. Amelia Śpiwak - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Strączynie, Szkoła Filialna i. J. Brzechwy w Różewie
56. Aleksandra Świątek - Szkoła Podstawowa nr 2, Oborniki Śląskie
57. Pola Tomaszewska - Młodzieżowy Dom Kultury, Żyrardów
58. Dawid Trojanowski - Szkoła Podstawowa, Chłopice
59. Paulina Tygielska - Szkoła Podstawowa nr 30 w Łodzi
60. Wiktoria Wasilewska – Zespół Szkół nr 3, Szkoła Podstawowa nr 5 im. H. Sienkiewicza - świetlica szkolna, Czerwionka-Leszczyny
61. Wiktoria Wasilewska - Młodzieżowy Dom Kultury, Kutno
62. Maja Wasilewska - Szkoła Podstawowa w Nowej Wsi Wielkiej
63. Maja Wojtowicz - Szkoła Podstawowa nr 3, Bolesławice Śląskie
64. Karolina Wójcik - Centrum Kultury w Krynicy Zdroju
65. Patryk Zych - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy, Wyszków

Laureatami konkursu w III kategorii wiekowej zostają:

I miejsce - Anna DĄBROWSKA, Publiczne Gimnazjum nr 1, Łomża
II miejsce - Amelia CZERWIEC, Publiczne Gimnazjum w Straszęcinie
III miejsce - Zuzanna OZDOWY, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno

WYRÓŻNIENIA:

1. Jakub Białek – SOSW, Sulęcin
2. Patrycja Choma - Publiczne Gimnazjum im. J.P. II, Drohojów
3. Amelia Cichoń - ZSO nr 1, Publiczna SP nr 5, Gimnazjum nr 7, Stalowa Wola
4. Vittoria Condorelli - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Osieku
5. Patrycja Czemerych – Gimnazjum, Zgierz
6. Gabriela Dachowska - Gimnazjum w Skołyszynie
7. Kinga Dudko - Gimnazjum im. G. Chodkiewicza w Zabłudowie
8. Agnieszka Dwojak - Gimnazjum nr 5 w Zespole Szkół nr 3, Stalowa Wola
9. Jakub Gędłek - Gimnazjum nr 72, Kraków
10. Natalia Groele - Gimnazjum nr 2, Mielec
11. Tadeusz Kmiecik - Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka", Zakopane
12. Gustaw Kapczyński - Gimnazjum nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi "Przy Łazienkach Królewskich", Warszawa
13. Angelika Kołodziej - Galeria "Ogród Sztuki", Konstantynów Łódzki
14. Kacper Kołodziejczak – Gimnazjum, Janikowo
15. Paulina Koniczna - Gimnazjum im. Noblistów Polskich, Damno
16. Julia Kozłowska - Publiczne Gimnazjum nr 1, Łomża
17. Martyna Kwiatkowska - Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów w Świeciu
18. Gabriela Leśniowska - Zespół Szkoły Podstawowej nr 1 i Gimnazjum w Skrzyszowie
19. Julia Lewandowska - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
20. Natalia Lisowska – Gimnazjum, Zgierz
21. Oliwia Maćkowska - Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów w Świeciu
22. Patrycja Mastaj - Zespół Szkół w Łężynach
23. Wiktoria Matałowska - ZSO im. Partyzantów AK Ziemi Kieleckiej, Suków
24. Kamila Mendrok - Gimnazjum im. Powstańców Śląskich, Strumień
25. Malwina Mrozik - Niepubliczny Zespół Szkół w Górkach
26. Izabella Niewczas - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Puszczy Mariańskiej
27. Wiktor Niezbecki - Społeczne Gimnazjum w Kwidzynie
28. Marcela Padło - Gimnazjum w Wierzchosławicach
29. Zofia Skowrońska - Gimnazjum nr 16 im. M. Konopnickiej, Sosnowiec
30. Zuzanna Sobolewska - Gimnazjum im. Noblistów Polskich, Damno
31. Zuzanna Suflida - Gimnazjum nr 14 Fundacji Szkolne,j Warszawa
32. Wioletta Szara - Gimnazjum w Wierzchosławicach
33. Milena Szczypka - Gimnazjum im. Powstańców Śląskich, Strumień
34. Michał Szelągowski - SOSW, Sulęcin
35. Patrycja Tadej - Gimnazjum, Brzóstowa
36. Maria Treder - Zespół Szkół w Potęgowie
37. Sandra Wiśniewska - Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, Sompolno
38. Krzysztof Wołyniec - SOSW, Sulęcin
39. Amelia Zgama - Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
40. Jakub Zięba - Gimnazjum nr 16, Lublin

Laureatami konkursu w IV kategorii wiekowej zostają:

I miejsce - Julia RUMIŃSKA, Zespół Szkół Miejskich w Rypinie, Liceum Plastyczne
II miejsce - Łukasz MROŻEK, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu
III miejsce - Aleksandra ŁOŚ, Rydzyński Ośrodek Kultury, Rydzyna

WYRÓŻNIENIA:

1. Marie Birnstiel - Szczecin International School
2. Gabriela Chmura - Publiczne Społeczne LO w Trzebini
3. Julia Chwalińska - XVII LO im. Młodej Polski, Kraków
4. Alicja Czyż - LO im. K.C. Norwida, Rzeszów
5. Martyna Goliwąs - Zespół Szkolno-Przedszkolny, Kościerzyna
6. Magdalena Hejnowicz - Zespół Szkół Spożywczych, Rzeszów
7. Karolina Jesionek – I LO im. J. Słowackiego, Skarżysko-Kamienna
8. Ewa Kasiańczuk - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka, Sokółka
9. Karolina Kasprzycka - LO Collegium Gostomianum, Sandomierz
10. Agata Kolej - Zespół Szkół Morskich w Kołobrzegu
11. Urszula Kucińska - LO im. K.C. Norwida, Rzeszów
12. Marta Łukowicz - Zespół Szkolno-Przedszkolny, Kościerzyna
13. Dagmara Maćkowiak - Rydzyński Ośrodek Kultury, Rydzyna
14. Adrianna Nordbø - Szczecin International School
15. Radosław Pater - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Iwaszkiewicza Twardogóra
16. Wiktoria Rusinek - Zespół Szkół Spożywczych, Rzeszów
17. Maja Sosnowska - Społeczne Liceum w Kwidzynie
18. Maciej Stępień - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Sycowie
19. Marcin Szwed - Zespół Szkół Gospodarczych im. M. Spytka Ligęzy, Rzeszów
20. Zuza Szymko - Szczecin International School
21. Wiktoria Tocka - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, Krosno
22. Klaudia Trawka - Zespół Szkół Spożywczych, Rzeszów
23. Joanna Urbaniak - 3 LO, Zielona Góra
24. Ewelina Warchoł - Zespół Szkół Gospodarczych im. M. Spytka Ligęzy, Rzeszów

Serdecznie gratulujemy.