Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007-2013

XXVI Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych
poniedziałek, 20 maja 2013 r.

W dniach 10-12 maja 2013 r., w Poznaniu odbyła się XXVI Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych, w której uczestniczył po raz pierwszy Departament Rybołówstwa. Podczas tegorocznej edycji odwiedzający mogli zobaczyć nie tylko owce, konie, ptaki czy małe zwierzęta futerkowe, ale także wielbłądy i ryby słodkowodne.

XXVI Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych

XXVI Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Bardzo dużym zainteresowaniem odwiedzających cieszyły się wystawione przez Departament Rybołówstwa baseny, w których można było z bliska zobaczyć jedne z atrakcyjniejszych gatunków ryb słodkowodnych takich jak pstrąg, szczupak, węgorz, jesiotr czy amur. Całość wzbogacona została pokazem multimedialnym ukazującym zrealizowane ze środków Europejskiego Funduszu Rybackiego inwestycje i projekty powstałe na obszarach zależnych od rybactwa.

Wśród odwiedzających stoisko byli m.in. Pan Stanisław Kalemba Minister MRiRW, Pani Zofia Szalczyk Podsekretarz Stanu MRiRW oraz Pan Wojciech Wojtyra Dyrektor Generalny MRiRW. Wyrazy uznania za profesjonalną obsługę i dydaktyczno - informacyjny charakter stoiska potwierdziły, iż polityka informacyjno - promocyjna Departamentu Rybołówstwa realizowana jest w możliwie najlepszy sposób, o czym świadczą licznie przybyli na stoisko goście.